portalmlawa@wp.pl

Tel. 691310344


Dzisiaj jest: 22 Luty 2020    |    Imieniny obchodzą: Marta, Małgorzata, Piotr

R E G I O N


Na sesji 4 marca mieszkaniec Mławy zwrócił się do Rady Miasta o zainteresowanie się powstającymi w okolicznych gminach kurnikami. Wykazywał co prawda nie bezpośredni, ale pośredni wpływ tych inwestycji na komfort życia i zdrowie obywateli naszego grodu. Zadał też szereg pytań. Jak się okazało całe wystąpienie pozostało ze trony rajców bez żadnego odzewu. Czyżby to był może niewygodny temat ze względu na zastępcę burmistrza?

Wspomniany mieszkaniec zabrał głos w ostatnim punkcie obrad. Rozpoczął od informacji, że w okolicy naszego miasta powstaną dwie potężne fermy drobiu na 24 kurniki każda. Jedna ma być umiejscowiona w Krępie druga w Kuklinie.

- Będą stanowiły jedną dziesiątą już istniejących kurników, ale w całym powiecie - podkreślił mieszkaniec. Dość blisko Mławy. Dlatego też chciałbym zwrócić uwagę, czy nie należałoby już w tej chwili przeprowadzić badania powietrza na granicy miasta w okolicy Lewiczyna, Wólki, tej drogi wylotowej z Żuromina?

Jak twierdził dalej mówca inwestor wskazał, że ścieki, nieczystości mają być wywożone do oczyszczalni ścieków i w związku z tym zadał pytania

- Chciałbym zapytać, czy mławska oczyszczalnia przyjmowała, przyjmuje i przyjmować będzie ścieki z kurników - pytał mieszkaniec. Jeżeli tak to po jakiej stawce? Czy jest to liczone jak ścieki miejskie, czy przynajmniej na tym zarabiamy? Czy nasza oczyszczalnia będzie w stanie przyjmować te ścieki? Ponieważ powiedziałem będą to duże ilości. Bo te 1,5 kurczaków w 24 fermach to jest tak, jakby wybudować wielką oborę na 6 tys. krów.

Przeszedł też w swoje wypowiedzi konkretnie do kurników w Kuklinie, gdzie wskazał, że mimo, iż jest to daleko od Mławy, ale umiejscowione one będą między dwoma źródłami zasilającymi rzekę Mławkę.

Mieszkaniec zwrócił uwagę jeszcze na inne kwestie. Na koniec swego wystąpienia poprosił Radę Miasta aby do tego się ustosunkowała. Sprawa jednak została bez odzewu ze strony Rady Miasta.

Czyżby radni nie byli zainteresowani kwestiami można powiedzieć zdrowia mieszkańców? Zatanawiawia też, czy temat kurników może jest niewygodny ze względu na z-cę burmistrza?

Zobacz film z tej części obrad ukazujący opisaną sytuację

KOMENTARZE

Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE

Share Button

Komentarze   

 
0 #2 leszek 2014-03-15 19:41
Prawo za świadomość, uciążliwe inwestycji dla środowiska co zatem idzie szczególnie nasze cenne zdrowie to problem nie tylko mieszkańców gmin w których powstają inwestycje,
Cytować
 
 
0 #1 max 2014-03-13 16:31
W końcu niech ktoś się zainteresuje problemem , brawo !!!!!
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

MŁAWA. Był koncert i w tle promocja płyty Ingi Piwowarskiej

wtorek, 02, październik 2018 09:23
W piątek 28 września w Państwowej Szkole Muzycznej w Mławie odbył się koncert akordeonowy w... READ_MORE

MŁAWA. Wszyscy byli trzeźwi, czyli „Trzeźwość w przewozie osób” – podsumowanie

wtorek, 23, październik 2018 11:03
Policjanci mławskiej drogówki prowadzili wczoraj działania „Trzeźwość w przewozie... READ_MORE
013561047
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
Last Week
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Całość
657
955
6208
11123213
29796
92873
13561047

Your IP: 3.234.245.121
Server Time: 2020-02-22 17:09:30

PARTNERZY

PORTAL MŁAWA.

Wszystkie prawa zastrzeżone. Mława 2011