portalmlawa@wp.pl

Tel. 691310344


Dzisiaj jest: 16 Grudzień 2019    |    Imieniny obchodzą: Albina, Zdzisław

R E G I O N


Na wczorajszej sesji radni jednogłośnie poparli wniosek przewodniczącego Rady Miasta o skierowanie skargi przewodniczącego osiedla Kościuszki Tomasza Chodubskiego na burmistrza do komisji rewizyjnej. Dotyczyła ona jak wyjaśniał skarżący o planowanej budowie spalarni. Pytanie jednak, czy zostanie właściwie rozpatrzona?

Pytanie postawione na wstępie nie jest bezzasadne. Przyjrzyjmy się na początek kto zasiada w komisji rewizyjnej, gdzie sprawy są przyjmowane w znacznej części większości głosów.

A oto skład komisji rewizyjnej:

Przewodniczący komisji Ryszard Prusinowski (koalicja rządząca).

To on m.in. można powiedzieć przyczynił się do tego, aby radny Nowakowski nie zadawał szczegółowych pytań w sprawie spalarni podczas komisji budżetu 17 stycznia. Pisaliśmy o tym tutaj

Dalej

Waldemar Henryk Borowski - wiceprzewodniczący (koalicja rządząca)

Dariusz Grzegorz Dużmański - członek, wspiera swoimi głosami koalicję rządzącą

Teresa Szulc - członek (koalicja rządząca)

Jerzy Ryszard Rakowski - członek (opozycja)

Marek Kiełbiński - członek (opozycja)

Inny znamienny fakt, który jakby uzasadnia postawienie takiego pytania miał miejsce chociażby na wczorajszej sesji przy rozpatrywaniu innego punktu porządku obrad. Chodziła o uchwałę blokującą sprzedaż działki pod spalarnię. Tym razem weszła pod obrady, ale sytuacja podczas dyskusji można powiedzieć pojawiła się paradoksalna. Zarówno bowiem wprowadzający uchwałę radny Michał Nowakowski, jak i radny Wojciech Krajewski zwrócili uwagę, że radni zostali wprowadzeni w błąd już w lipcu przy uchwalaniu sprzedaży działki obecnie znajdującej się pod nr 4746. Dlaczego?

- Już w czerwcu trwają rozmowy między USKOM-em, a PEC-em w sprawie spalarni. W czerwcu. Uchwałę (red. o sprzedaży działki) rozpatrujemy w lipcu. I nam się mówi o placu manewrowym (red. o sprzedaży działki), o postoju o parkingu nie o spalarni. - mówił radny Wojciech Krajewski na ostatniej sesji.

Jednak mimo, to radny koalicji rządzącej Janusz Uniewicz stwierdził, że nie czuje się wprowadzony w błąd. Jeśli w obliczu takiej sytuacji, co prawda nie członek komisji rewizyjnej, ale radny koalicji rządzącej twierdził, że nie został wprowadzony w błąd co do przeznaczenia sprzedawanej działki, to jak zareagują radni koalicji rządzącej będący w komisji rewizyjnej w sprawie skargi po zapoznaniu się z dokumentacją? Dlatego więc postawiliśmy to pytanie, czy mimo m.in. przedstawionych dokumentów, które można powiedzieć wskazują na to, że burmistrz wiedział o spalarni w sierpniu, a nie w październiku jak twierdził sam włodarz miasta to skarga zostanie właściwie rozpatrzona? Przecież można powiedzieć, że w komisji rewizyjnej większość ma koalicja rządząca.

Oto fragment sesji przedstawiający całą sytuację dotyczącą sprzedaży działki i stwierdzenia radnego Janusza Uniewicza, że nie został wprowadzony w błąd

KOMENTARZE

Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE

Share Button

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

MŁAWA. Był koncert i w tle promocja płyty Ingi Piwowarskiej

wtorek, 02, październik 2018 09:23
W piątek 28 września w Państwowej Szkole Muzycznej w Mławie odbył się koncert akordeonowy w... READ_MORE

MŁAWA. Wszyscy byli trzeźwi, czyli „Trzeźwość w przewozie osób” – podsumowanie

wtorek, 23, październik 2018 11:03
Policjanci mławskiej drogówki prowadzili wczoraj działania „Trzeźwość w przewozie... READ_MORE
013383825
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
Last Week
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Całość
1317
2612
3929
10940567
50178
131686
13383825

Your IP: 3.231.229.89
Server Time: 2019-12-16 13:16:37

PARTNERZY

PORTAL MŁAWA.

Wszystkie prawa zastrzeżone. Mława 2011